MENU
 

Yerli Girişim Simularge, Türkiye Kalkınma Fonu’ndan 8 Milyon 264 Bin TL Yatırım Aldı

Yerli Girişim Simularge, Türkiye Kalkınma Fonu’ndan 8 Milyon 264 Bin TL Yatırım Aldı

Dijitalleşme, simülasyon, veri analitiği ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak fabrikaların üretim süreçlerini iyileştiriyor ve üretim kapasitelerini arttıran Simularge, Türkiye Kalkınma Fonu'ndan 8 milyon 264 bin TL yatırım aldı.
Türkiye Kalkınma Fonu, girişimcilik ekosistemine katkı sağlama misyonu doğrultusunda, endüstriyel dijital çözümler (Endüstri 4.0) alanında faaliyet gösteren yerli girişim Simularge‘a 8 milyon 264 bin TL milyon TL yatırım yaptı.
 
Bu yatırım, Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altında yönetilen fonlardan biri olan Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Fonu‘ndan gerçekleştirildi.
 
Büryan Turan ve Dr. Erhan Turan tarafından, mühendislik uzmanlığı ve yapay zekayı birleştirdikleri dijital ikiz yazılımlarının yerli sanayide kullanılabilirliğini sağlama amacıyla 2018 yılında kurulmuş olan Simularge, bu yatırım ile müşteri ve partner ağını genişletmeyi hedefliyor.
 
Şirket dijitalleşme, simülasyon, veri analitiği ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak fabrikaların üretim süreçlerini iyileştiriyor ve üretim kapasitelerini arttırıyor. Simularge’ın yenilikçi dijital ikiz yazılımları, sanayicilere üretim süreçlerini optimize etme, verimliliği artırma ve sürdürülebilirliği güçlendirme gibi önemli avantajlar sağlıyor.
 
Simularge, Teknopark İstanbul ve Silikon Vadisi (California, USA) ofisleri bulunan bir teknoloji girişimidir. Günümüze dek İTÜ, İstanbul Sanayi Odası, OİB, IBM, HP, TÜBİTAK, KOSGEB, Alchemist Accelerator (USA) ve Avrupa Birliği Komisyonu gibi önemli kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenmiştir. Yapay Zeka, Simülasyon ve Dijital İkiz teknolojileri alanında dünya çapında önde gelen firmalar arasında gösterilmektedir. Sentetik veri üretebilen uzman algoritmaları sayesinde, az sayıda sensör & veri ile güvenilir dijital ikizler yaratma kabiliyeti ile öne çıkmaktadır. Fabrikalara sunduğu üretim hattı dijitalleştirme ve eniyileştirme çözümleri, müşterilerine her senede milyon dolar mertebesinde tasarruf sağlamakta.

Türkiye Kalkınma Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elif Emirli Altuğ yatırım hakkında:
 
“Türkiye Kalkınma Fonu olarak, sunduğumuz sermaye finansmanı ile yerli ve yenilikçi girişimlerin büyümesini ve küresel arenada rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz. Endüstri 4.0 alanında öncü bir şirket olan Simularge’ın başarıları, Türkiye’nin sanayi sektöründe teknolojik gelişimine ve küresel pazarda rekabet edebilirliğine katkı sağlayacaktır. Yatırımımızın, Türkiye’nin geleceğini şekillendiren teknolojilere olan ilgisini artırarak girişimcilik ekosistemine güç katmasını hedefliyoruz.” Dedi.