MENU
 

Dataroid, 2 Milyon Dolarlık Yatırımla Global Pazara Açılıyor

Dataroid, 2 Milyon Dolarlık Yatırımla Global Pazara Açılıyor

Türkiye'nin lider müşteri etkileşimi platformu Dataroid, Koç GSYF ve Türkiye İş Bankası tarafından kurulan 100. Yıl Girişim Sermayesi'nin katılımıyla gerçekleşen yeni yatırım turunda 2 milyon dolar yatırım aldı.

Bu yatırımla Dataroid, global pazarlama faaliyetlerini genişleterek Orta Doğu ve Avrupa bölgelerinde yayılmayı hedefliyor. Ayrıca bu genişleme sürecinde ekibi ve ürünü güçlendirerek büyüme planlarını etkin bir şekilde desteklemeyi planlıyor.

Dataroid, büyük şirketlerin pazarlama, ürün ve teknoloji ekiplerine tek bir platform üzerinden müşteri etkileşimini analiz ederek yönetme imkânı sağlıyor. Aynı zamanda, şirketlerin veriye dayalı içgörülerle müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı oluyor.

Türkiye'nin lider bankaları tarafından kullanılan Dataroid, yapay zekâ ile zenginleştirilmiş tahminleyici analitik yeteneği ile ürün sahiplerine ve pazarlama ekiplerine dijital kanallarda müşteri kaybedilen noktaları daha derin analiz etme ve müşteri eğilimlerini tahminleme potansiyeli sunuyor.

Dataroid CEO'su ve Kurucu Ortağı Fatih İşbecer, yatırımın ardından yaptığı açıklamada, "Dataroid, Türkiye'nin öncü bankalarıyla çalışarak güvenlerini kazandı. Bu güven, uluslararası alanda da büyümemizi sağlayacak bir itici güç. Bu yeni yatırımla bankacılık alanında lider bir analitik platform olma hedefimize odaklanırken, aynı zamanda global pazarlama çabalarımızı artırarak farklı coğrafyalarda daha geniş bir etki alanı yaratmayı amaçlıyoruz." dedi.

Dataroid, 2021 yılından itibaren müşteri sayısında yüzde 60'lık bir artış kaydederek, 2023 yılında da sürdürdüğü güçlü büyüme trendiyle günde 35 milyondan fazla kullanıcının dijital kanal deneyimini iyileştirmeye devam etti. Dünyanın en büyük B2B teknoloji pazaryerlerinden biri olan G2'nin 2023 sonbahar döneminde yayımladığı 19 rapordan 8'inde yüksek performans gösteren bir platform olarak tanınan Dataroid, aynı zamanda alanında lider şirketler tarafından tercih edilen bir ürün olduğu da doğrulandı.

Başta bankacılık ve finansal servisler olmak üzere hava yolları, e-ticaret gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok büyük ve orta ölçekli şirket tarafından kullanılan Dataroid, toplamda 100 milyondan fazla kullanıcının dijital deneyimini şekillendiriyor.