MENU
 

Veri Gizliliği Şirketi Mine, 30 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Veri Gizliliği Şirketi Mine, 30 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Veri gizliliği ve yönetişimi için yapay zeka tabanlı çözümler geliştiren bir teknoloji şirketi Mine, 30 milyon dolarlık B serisi yatırım turunu Battery Ventures liderliğinde tamamladı. Yatırım turuna PayPal Ventures, Nationwide Ventures, Saban Ventures, Gradient Ventures, MassMutual Ventures ve Headline Ventures da katıldı.

Mine, veri gizliliği alanında şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli araçlar ve çözümler sunuyor. Şirketin çözümleri, şirketlerin verilerini kontrol etmelerini, düzenleyici uyumluluk süreçlerini basitleştirmelerini ve veri gizliliği yönetimini daha etkili bir hale getirmelerini sağlıyor.

Mine'ın en önemli çözümlerinden biri, MineOS adlı otomatik veri haritalama ve gizlilik platformudur. Bu platform, şirketlere veri envanteri keşfi ve sınıflandırmasında yardımcı oluyor. Ayrıca yapılandırılmış ve yapılandırılmamış tüm veri türlerini bulutta veya yerinde keşfetmek için kullanılıyor.

Mine, yapay zeka algoritmaları ve kodlama gerektirmeyen bir deneyimle, şirketlerin veri varlıklarını tanımlamasına yardımcı oluyor ve veri yönetimi süreçlerinde doğru kaynağı oluşturuyor. Mine ayrıca, veri yönetimi alanında özellikle yapay zeka kullanımının artmasıyla ortaya çıkan yeni yönetişim ve risk değerlendirme zorluklarına yönelik çözümler geliştirme konusunda da çalışıyor.

Mine, 2 binden fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor. Bu şirketler arasında Reddit, FIFA, HelloFresh ve Data.ai gibi tanınmış şirketler yer alıyor.