MENU
 

Yerli Girişim Missafir, Golden Leaf’i Satın Aldığını Duyurdu

Yerli Girişim Missafir, Golden Leaf’i Satın Aldığını Duyurdu

Kısa/orta vadeli ev kiralama yöntemi platformu olarak bilinen Missafir, Hırvatistan merkezli Golden Leaf’i satın aldığını kamuoyuyla paylaştı.

Missafir, 2021 yılında 15 milyon dolar değerleme üzerinden 550 bin dolar yatırım almıştı. Kısa/orta vadeli ev kiralama yöntemi platformu, Orta Avrupa pazarına güçlü giriş yapma hedefiyle Golden Leaf Properties’ i satın aldı.

Missafir’in kurucusu ve CEO’su Mehmet Yüksel, verdiği demeçte; “Türk misafirperverliğini dünyaya tanıtacak global bir marka olma yolculuğunda Hırvatistan’a girişimiz ve Golden Leaf Properties’i satın almamız bizim için önemli bir adım. Bölgenin önemli ve son yılların en popüler turizm ülkelerinden biri olan Hırvatistan’a büyük bir portföyle ve iyi bir takıma sahip olarak giriyoruz. Bu, bizim için pazara girişte hem bir rekabet avantajı sağlayacak hem de hızla devam edeceğimiz CEE ülkelerine açılma yolunda stratejik bir adım olacak.” dedi.

Golden Leaf Properties kurucularından Maksimilijan Šprung ise “Missafir ailesine katıldığımız için çok heyecanlıyız. Golden Leaf yıllardır lokal bir gayrimenkul yönetim şirketiydi ve şimdi uluslararası bir marka haline geliyoruz. Bu birleşmeden elde edilecek çok fazla deneyim ve potansiyel çıktıları olacak, ev sahiplerine benzersiz hizmet ve misafirlerimize evlerimizde unutulmaz bir deneyim sunabilecektir. Çok yakın zamanda iki tarafın da kaslarını birleştirerek bu coğrafyanın en büyük ev konaklaması markası olacağımıza inanıyorum.’’ yorumunu iletti.

Golden Leaf Properties’in satın alınmasıyla birlikte Missafir; Mikonos, Türkiye, Karadağ, Kıbrıs’ta konumlanmış olan toplam 100’ün üzerinde lokasyonda ev sahibi oldu. Bu ev miktarı, 2 binden fazla olarak belirtiliyor. Girişim gelecek sene sonunda; Macaristan, Karadağ, Slovenya ve Yunanistan’da hizmet vermeyi amaçlıyor.