MENU
 

Varan Turizm aldığı 100 Milyon TL’lik yatırımla yollara dönüyor

Varan Turizm aldığı 100 Milyon TL’lik yatırımla yollara dönüyor

Şehirlerarası seyahat sektörünün bilinen firmalarından Varan faaliyetlerine yeniden başlıyor. İstanbul'da düzenlenen toplantıda verilen bilgilere göre, ilk aşamada İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden yolcularına hizmet vermeye başlayacak olan Varan, 2020 sonunda yaklaşık 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyor. Şirket, yıl sonuna kadar da 1.5 milyon yolcuya hizmet vermeyi ve 700 kişiye de iş imkanı sağlamayı amaçladığını açıkladı.

Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Soğancı ile Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan, yapılan toplantı sonrası 16 adet MAN otobüs için teslim alım töreni düzenledi. 9 Temmuz itibarıyla seferlerine başlayan Varan, şimdiden 250 kişiye iş imkanı sağladı.

Varan’ın yeniden seferlere başlaması hakkında konuşan Kemal Soğancı, “İnsanların hafızasında olumlu yer etmiş bu markanın sektörden uzakta olmaması gerektiğini ve kaldığı yerden yolcularına güzel seyahat anıları yaşatmaya devam etmesini istedik. Bu nedenle de bu yatırımı yaparak Varan’ı yeniden sevenleri ile buluşturuyoruz” dedi.

Kemal Erdoğan ise konuşmasında yeni normalleşme süreciyle birlikte Varan’ın hedeflerine değindi ve “İlk aşamada yaklaşık 80 milyon TL değerinde otobüs ve 20 milyon TL’lik alt yapı ile toplamda 100 milyon TL’lik bir yatırımla seferlerimize başlıyoruz. Önceliğimiz otobüs ve sefer sayılarından ziyade varan yolcusunun memnuniyetini, onların güvenliğini ve sağlığını korumak. Personeli Vatan Akademi'de eğitiyoruz. Ceza puanı düşük şoförleri tercih ediyoruz ve ceza puanı takibi yapacağız. Tesis ve hizmetler noktasında Varan geçmişte çok ciddi ayrışan bir markaydı. Marka mirasının devamı niteliğinde pandemi sürecinin getirdiği yasal gerekliliklere ek olarak yolcularımız için ayrıcalıklı hizmetlerimiz olacak. Pandemiden önce faaliyet başlamayı planlıyorduk fakat pandemi dolayısıyla erteledik. " dedi.