MENU
 

Techxtile Start-Up Challenge için başvuru süreci başladı!

Techxtile Start-Up Challenge için başvuru süreci başladı!

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından, Tekstil sektöründe inovasyon kültürünü oluşturmak, yeni girişimcileri sektöre kazandırmak ve yenilikçi çözümlerle sektörün sorunlarına çare bulmak amacıyla düzenlediği Techxtile Start-Up Challenge proje başvuruları başladı. Bu yıl 12.’si düzenlenen etkinliğin son başvuru tarihi ise 20 Ekim olarak belirlenmiş durumda.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörler, sektörel sorunlarla baş edebilmek için girişimcilerin yaratıcı fikirlerine ihtiyaç duyuyor. Kurulduğu günden beri de tekstil sektörüne öncülük eden Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği, bu etkinlikle sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmesi açısından da oldukça önemli. Etkinlikle ilgili olarak konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin: “Üniversite sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi yanında, sanayiciler ile start-upların beraber çalışacağı ortamlara da aracılık eden Techxtile Start-Up Challenge, sektörün ve alanlarının uzman isimlerinin eğitmen, konuşmacı ve jüri olarak katılımıyla da girişimcilik ekosistemine önemli katkı sağlıyor. Sürecin başından finaline kadar geçen süreçte verilen eğitimler ve yapılan çalışmalar özellikle genç girişimciler ve girişimci adayları için başlı başına bir ödül niteliğinde” dedi.
Birbirinden değerli ödüllerin de sahiplerini beklediği yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş herkes başvuruda bulunabilirken, çözüm aranan 7 kategori bulunuyor. Bu kategoriler Bilgi Teknolojileri ve Yazılım, İleri Malzemeler, Proses ve Üretim Teknolojileri, Çevre ve Sürdürülebilirlik, Teknik Tekstil, Millilik ve Yerlilik ve Covid – 19 Kapsamında Yeni Alanlar ve, Teknolojiler ve Uygulamalar olarak belirlenmiş.
Kazananların 15-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan ödül haftasında ilan edileceği yarışmayla ilgili olarak detaylı bilgiler almak ve proje başvurusunda bulunmak için https://www.techxtile.net/ internet adresini ziyaret edebilirsiniz.