MENU
 

Sosyal medya uygulaması Yubo, 47,5 milyon dolar yatırım aldı

Sosyal medya uygulaması Yubo, 47,5 milyon dolar yatırım aldı

25 yaşın altındaki gençleri odağına alan ve 40 milyona yakın kullanıcısıyla yükselişe geçen Fransa merkezli sosyal medya uygulaması Yubo, C Serisi yatırım turunda 47,5 milyon dolar yatırım aldı. Katıldıkları yatırım turumda Idinvest Partners, Iris Capital, Alven, Sweet Capital ve Gaia Capital Partners yer aldı.

Özellikle Z kuşağını hedef kitlesi olarak belirleyen ve onlara yönelik bir kullanım sunan Yubo, her geçen gün artan aktif kullanıcı sayısıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Kendilerini sosyal ağların mevcut trendini tersine çevirmek isteyen bir sosyal medya uygulaması olarak tanımlayan şirket, Yubo’da diğer kullanıcıları takip etmeniz ya da onların paylaşımını beğenmeniz mümkün değil. Onun yerine uygulama diğer insanlarla tanışmanıza, oyun oynamanıza, takılmanıza ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı oluyor.

Yubo’da kullanıcılar uygulamaya giriş yaptıklarında katılabilecekleri bir dizi odalarla karşılaşıyorlar. Bu odalarda kullanıcılar telefonlarından canlı yayın yapabiliyor ve diğer kullanıcılarla sohbet edebiliyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde kendi ilgi alanlarına yönelik odalara da giriş yapabiliyorlar.

Uygulamada Twitter'da ya da Instagram'daki gibi takip özelliği olmasa bile arkadaş ekleme özelliği bulunuyor. Kişileri arkadaş olarak ekleyebiliyor ve uygulamada onlarla sohbet edebiliyorsunuz. Odalara ek olarak, tıpkı Tinder'da olduğu gibi profil sayfalarında sola ve sağa kaydırarak yeni arkadaşlar bulmak da mümkün oluyor.

Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ABD, İngilitere, Kanada, Avustralya ve Fransa olan Yubo tarafından söylenenlere göre, canlı odalarda harcanan saat sayısı yıldan yıla yüzde 400 artmış.