MENU
 

Param, Avrupa’nın Lider Fintek Markalarından Twisto’yu Satın Aldı

Param, Avrupa’nın Lider Fintek Markalarından Twisto’yu Satın Aldı

Fintek şirketi Param, yurt dışında büyüme stratejisi doğrultusunda Avrupa merkezli fintek markası Twisto'yu satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla birlikte 27 Avrupa Birliği (AB) üye ülkesine erişeceği belirten şirket, 8 Avrupa ülkesinde de faaliyet izni elde ettiğini açıkladı.

Satın alma ile ilgili değerlendirmede bulunan Param Kurucu ve CEO'su Emin Can Yılmaz, "Twisto'yu satın alma kararımız, Avrupa'da büyüme stratejimize verdiğimiz önemin ve önceliğin en önemli göstergelerinden birini oluşturuyor. Satın alma stratejimiz, hızlı büyüme hedeflerimizin önemli bir parçası olmakla birlikte, seçici davranıyor, aynı vizyonla hareket edebileceğimiz şirketlere yatırım yapıyoruz. Avrupa'nın lider fintekleri arasında bulunan Twisto da Param'ın yan yana yürüyebileceği güçlü bir yol arkadaşı. Başarılarından, ürünlerinden, uzman insan kaynaklarından ve potansiyelinden etkilendiğimiz Twisto'nun yeni pazarlarda ve rekabette bize güç katacağına inanıyoruz. En önemlisi de Twisto sayesinde Avrupa'da da milyonlarca yeni müşteriye ve on binlerce iş ortağına dokunabilir konuma geliyoruz. Köklü deneyimlerimiz ve geliştirdiğimiz üstün finansal teknolojilerle herkes için her yerde fark yaratmaya hazırız. Önümüzdeki dönemde de heyecan yaratacak gelişmeler paylaşmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

’Şimdi Al, Sonra Öde’ platformlarından biri olan Twisto ise 2013 yılında kuruldu. ‘Şimdi Al, Sonra Öde’ dijital kredi modelini Çekya'da ilk başlatan fintek olan marka, 2018'den bu yana Polonya pazarında da hizmet veriyor. Ödemeler ve alışveriş için akıllı çözümler sunan marka, sanal kartlarla ve cüzdanla ödeme yapma, şirketler için akıllı telefonlarla ödeme alma, taksitli ödeme, fatura ödeme gibi özellikleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor.