MENU
 

Kolektif House, son 1 yılda girişimlere 5 milyon doların üzerinde destek verdi

Kolektif House, son 1 yılda girişimlere 5 milyon doların üzerinde destek verdi

Paylaşımlı ofis konseptiyle girişimcilere rahat bir çalışma ortamı sunan Kolektif House, Google'ın startup destek programı Google for Startups ile yaptığı iş ortaklığı kapsamında on bir yılda 50'den fazla girişime 5 milyon doların üzerinde destek sağladı.

2011 yılında Google tarafından başlatılan, 125 ülkedeki 50'den fazla ortak çalışma alanı ve hızlandırıcıdan oluşan ve girişimciler için uygulamalı dersler sunan bir başlangıç ​​programı olan Google for Startups, girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Google for Startups‘ın Türkiye’deki ilk ve tek iş ortağı olma konumunda olan Kolektif House da bu işbirliğinden üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor.
Workup Girişimcilik Programı’na ve Kolektif üyelerine ek içerik desteği sunmak amacıyla 2019’dan bu yana devam eden işbirliği kapsamında son bir yılda 50’den fazla girişime 5 milyon doların üzerinde destek sağladığını belirten Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur, önümüzdeki dönemde bu sayıyı daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ahmet Onur sözlerine “Kolektif House olarak hayata geçirdiğimiz KoPerks programı çerçevesinde iş ortaklarımızın desteğiyle Kolektif Ailesi’ne özel indirimler ve ayrıcalıklar sunuyoruz. Tüm üyelerimizin yanı sıra Dijital Üyelik kullanıcılarımızın da yararlanabildiği KoPerks’in içerisinde yeme-içme ve hizmet indirimleri, ücretsiz deneme sürümleri ve Google for Startups ücretsiz destek kredileri gibi 40’ın üzerinde ayrıcalık bulunuyor. Bu kapsamda Google for Startups desteğiyle üretilen etkinlik içerikleri, Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı’na dahil olan girişimlere ve programın mezunlarına özel olarak sunuluyor. Söz konusu iş ortaklığı kapsamında geçtiğimiz dönem Founders Lab ve Growth Lab etkinliklerinden şimdiye kadar 30’un üzerinde Workup’lı girişim faydalandı. Growth Lab’e katılan Workup’lı 19 girişim arasından 5 takım performans pazarlama kanallarında kullandıkları araçları bire bir görüşmelerde Google mentorlarıyla değerlendirdi.

Öte yandan pandemi ile birlikte Google Cloud desteğini sadece Workup girişimlerine ve Kolektif üyelerine değil, Google ile fayda üretebilecek Türkiye’den birçok girişime sunmaya çalıştık. Google Cloud kredisi kullanan girişimler aylık depolama maliyetlerinde yüzde 70’in üzerinde fayda sağladı.” Şeklinde konuştu.