MENU
 

Dijital kredi girişimi Selina Finance, 42 milyon pound yatırım aldı

Dijital kredi girişimi Selina Finance, 42 milyon pound yatırım aldı

Londra merkezli finans girişimi Selina Finance, yaptığı açıklamayla 42 milyon pound yatırım aldığını duyurdu. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ellerinde bulunan gayrimenkulleri kullanarak kredi kullanabildikleri yeni bir modelle piyasaya giren şirket 2019 yılında kuruldu.
İşletmelerin finansal sürdürülebilirliğinin devamı açısından bakıldığında, krediler oldukça büyük önem teşkil ediyor. Özellikle küçük ve orta ölçekleri işletmelerin organizasyonlarını bir üst seviyeye çıkarabilmeleri noktasında kritik olan kredi kullanımında hassas noktalardan biri de kredi veren kurumların yaklaşımı ve şartları oluyor. Selina Finance firması işletmelerin daha esnek şartlarda kredi kullanabilmeleri için, işletmelerin kendi mülklerini teminat olarak göstermelerine olanak sağlayarak onlara büyük bir kolaylık sağlıyor.
2019 yılında kurulan firmanın aldığı 42 milyon pound değerindeki yatırım, Selina Finance’ın henüz ilk yatırımı. Yatırımcılarının arasında ise Picus Capital, Global Founders Capital ve ismi açıklanmayan başka yatırımcılar yer alıyor.
Şirketin kurucu ortaklarından Andrea Olivari, işletme sahiplerinin en az 25 bin pound kredi kullanabildiklerini fakat ortalamanın yaklaşık olarak 150 bin pound civarında olduğunu belirtiyor. Yine şirket tarafından yapılan açıklamada, yapılan yatırımın Birleşik Krallık pazarında büyümek ve Selina Finance’ın Avrupada bulunan diğer ülkelerde de hizmet vermeye başlamasını sağlamak amacıyla kullanılacak.