MENU
 

Yerli Oyun Girişimi Lumier Games, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Yerli Oyun Girişimi Lumier Games, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Mayıs 2021’den beri faaliyet gösteren ve 50’den fazla HyperCasual türünde prototip geliştirmiş olan yerli oyun stüdyosu Lumier Games, yayıncılık ve ortak çalışma alanlarında faaliyet gösteren şirketlere sahip olan Hakkı Alkan’ın katılımı ile 7 milyon TL değerleme üzerinden 1 milyon TL’lik ilk yatırımını aldı.

Mobil oyunlara odaklanan şirketlerin, ülkemizdeki girişim ve yatırım ekosisteminin en önemli oyuncuları arasında yer aldığını geçtiğimiz dönemde pek çok kez sizlere aktarmıştık. İstanbul merkezli yerli bir mobil oyun girişimi olan Lumier Games, yatırım aldığını duyurdu.
Kuntay Koca, Burhan Yıldırım ve Cansu Demir tarafından Mayıs 2021’de kurulan İstanbul merkezli oyun şirketi Lumier Games’in kurucu ekibi; yazılım, görsel dizayn, ürün geliştirme, Ar-Ge, test otomasyonu ve proje yönetimi gibi farklı alanlarda tecrübeye sahip.

Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Kuntay Koca, verdiği demeçte; “Oyun geliştirmede dört ana unsur olan; yazılım, görsel dizayn, ürün geliştirme ve pazarlamada kurucu ortaklar olarak ilk üç unsurda ayrı ayrı tecrübelerimiz var ve Hakkı Alkan ile birlikte güçlerimizi birleştirerek dördüncü unsuru da sağlamlaştırmış olduk. Bu gücümüzü, oyuncuların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak midcore türde hem rekabetçi hem de single play olarak oynanabilen oyunlar üretmek için kullanacağız. Hakkı Alkan, pazarlama ve medya alanındaki tecrübelerini bizlerle aktarmasının yanı sıra elini taşın altına koyarak bu alandaki iş gücümüzü de hafiflemesini sağlıyor.” dedi.

Lumier Games, tohum yatırım sonrasında oyun geliştirme süreçlerini hızlandırırken, 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım turuna da hazırlık yapıyor.