MENU
 

VakıfBank'ta Abdi Serdar Üstünsalih görevine devam ediyor

VakıfBank'ta Abdi Serdar Üstünsalih görevine devam ediyor

VakıfBank’ın 67. Olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda oluşan Yönetim Kurulu’nda Abdi Serdar Üstünsalih’in, Haziran 2019’dan bu yana sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini sürdürmesine karar verildi.

Görev aldığı süre boyunca Vakıfbank’ın bilanço kalemlerinde önemli büyümeler elde eden Abdi Serdar Üstünsalih ayrıca pandemi döneminde devlet politikalarıyla uyumlu olarak milli ekonomiyi salgından koruma mücadelesinde aktif rol oynadı. Geçen yıl sonu itibarıyla reel ekonomiye 523 milyar liralık katkı sağlayan VakıfBank'ın, 699 milyar lira aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin ikinci bankası konumuna ulaştığını hatırlatan analistler, bu süreçte bankanın genel müdürü Üstünsalih ve yönetiminin önemli başarısı olduğuna dikkati çekti.

Bankanın yönetim kurulu üyeleri; Mustafa Saydam, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Abdi Serdar Üstünsalih, Dr. Adnan Ertem, Şahin Uğur, Dilek Yüksel, Serdar Tunçbilek ve Sadık Yakut olarak belirlendi.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, genel kurulda yaptığı konuşmada, “30 yıldır bu ailenin bir üyesi olarak genel müdürlük görevini üstlenmemin ardından bize emanet edilen mirası korumak ve çoğaltmak için tüm gücümüzle çalıştık. Bu sayede, çalışma arkadaşlarımızla birlikte bankamızı gurur verici bir noktaya taşıdık. 2020 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen, seferberlik ruhuyla çalışarak Türkiye’nin en büyük 2. bankası olduk. Salgının etkisini gösterdiği ilk günden itibaren üretimi, ihracatı ve istihdamı destekleyen kredi paketlerimizle milli ekonomiye destek olmaya devam ettik. Devletimizin politikalarına mutlak bir uyumla, milli ekonomiyi salgından koruma mücadelesinde ön saflarda yer aldık. Tüm bunları gerçekleştirirken modern bankacılık anlayışımızdan asla taviz vermedik. SKY, VBanko Çek gibi sektörde ilk ve öncü ürün ve hizmeti bireysel ve ticari müşterilerimize sunarak tüm paydaşlarımızın ‘daima yanında’ olduk” dedi.

Abdi Serdar Üstünsalih Kimdir?
58 yaşında olan ve 1963 senesinde Trabzon’da dünyaya gelmiş olan Abdi Serdar Üstünsalih, meslek hayatına 1991 senesinde yine VakıfBank'ta başlamıştır. Daha sonra VakıfBank'ta çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yapmış, Bilgi İşlem, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde ise başkanlık görevlerini yürütmüştür.
Temmuz 2018 tarihi itibariyle VakıfBank'ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapmaya başlayan Üstünsalih, 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren ise görevine Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği görevini devam ettirmektedir. Evli olan ve iki çocuğu bulunan Abdi Serdar Üstünsalih, pek çok farklı vakıf ve dernekte de görev yapmıştır.