MENU
 

Strava ile Spotify Ortaklığını Duyurdu

Strava ile Spotify Ortaklığını Duyurdu

Popüler fitness uygulaması Strava, kullanıcıların aktiviteleri takip ederken doğrudan Strava üzerinden müzik, podcast ve sesli kitaplara kolayca erişmelerini sağlamak için Spotify ile ortaklığını duyurdu. Spotify entegrasyonu ile bundan böyle iki uygulama arasında geçiş yapmaya gerek kalmayacak.

Strava, 2009 yılında kurulmuş ve fitness tutkunları için önde gelen etkinlik izleme hizmetlerinden biri haline gelmiştir. Strava, bir sosyal ağ olarak da işlev görür ve kullanıcılar yarışlarını ve antrenmanlarını Strava akışlarında arkadaşları ve takipçileriyle paylaşabilirler.
Ayrıca fotoğraflar yayınlayabilir, topluluklar oluşturabilir ve diğer kullanıcıların faaliyetleri hakkında tebrikler ve yorumlar bırakabilirler. Strava’nın başka bir özelliği de, dünya çapındaki kullanıcılar arasında sıralama yaparak ve antrenman verilerini karşılaştırarak bir rekabet ortamı oluşturmasıdır. Bu özellik, kullanıcıların birbirlerini teşvik etmelerini ve daha fazla motive olmalarını sağlar.

Bugünden itibaren Strava kullanıcıları, kayıt ekranından Spotify içeriğini oynatabilecek, duraklatabilecek, devam ettirebilecek, atlayabilecek ve göz atabilecekler. Bu yeni entegrasyon sayesinde, kullanıcılar artık dinledikleri içeriği ayarlarken iki uygulama arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacaklar.

Spotify’da İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ian Geller
“Platformda müzik ve hareketi sorunsuz bir şekilde entegre etmek için küresel bir lider olan Spotify ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu yeni özellik, Strava’nın bağlı fitness topluluğundaki konumunu daha da sağlamlaştırıyor ve dünya çapındaki aktif insan topluluğunun Strava üzerindeki gücünü göstermeye devam ediyor.”