MENU
 

Reklam Odaklı Yapay Zeka Çözümleri Sunan Adsby, 525 Bin Dolar Yatırım Aldı

Reklam Odaklı Yapay Zeka Çözümleri Sunan Adsby, 525 Bin Dolar Yatırım Aldı

Magnetiq olarak bilinen ve Google, Facebook, Instagram reklamlarının tek bir platformdan hızlı, kolay ve daha verimli şekilde yönetilmesine olanak tanıyan yapay zeka tabanlı çözümler sunan Adsby, tohum yatırım turunu tamamladı. Girişim, Inveo Ventures liderliğinde KT Portföy Yönetimi A.Ş. Lonca GSYF ve melek yatırımcıların katılımıyla gerçekleşen turda 525 bin dolar yatırım aldı.
 
İlk yatırımını 2021'de QNBEYOND Ventures’tan alan Adsby, ürün geliştirme süreçlerini hızlandırarak Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırmıştı. Yeni yatırım turu ile başta ABD pazarı olmak üzere global büyüme hedefleniyor. Bunun yanında bu yılın sonuna kadar gücünü yapay zekadan alan büyük veri destekli yeni ürünlerin de küresel pazarda kullanıcılara sunulması planlanıyor.
 
Küresel pazarda yerini güçlendirmek üzere Adsby adıyla yeni bir çatı kimliğine bürünen girişim, çatısı altında Magnetiq’in yanı sıra büyük ölçekli firmalara da hizmet veren TierOne markasına ev sahipliği yapıyor. Adsby, Magnetiq ürünü ile küçük ölçekli işletmelere selfservis dijital pazarlama çözümü sunmaya devam ederken, TierOne ürünü büyük ölçekli işletmelere baştan sona dijital pazarlama aracı olarak konumlandırılıyor. TierOne’ın müşteri portföyünde Gusto, Silk&Cashmere, Efor, Berrin Özkan, Simple As Is, Ninon ve 3bfab gibi markalar yer alıyor.
 
Aldıkları yatırımla birlikte küresel pazarlara hızla yayılacaklarını belirten Adsby Kurucu Ortağı ve CEO’su Berkay Yavuz, "İlk yatırım sonrasında ürünümüzü geliştirmeye devam ederken, küresel pazarlara açılma planlamarımızı tamamladık. Yeni yatırım turu sonrasında, yatırımcılarımızın da desteğiyle birlikte yapay zeka ile geliştirdiğimiz ürünümüzü öncelikle ABD pazarında olmak üzere global kullanıcılara tanıtacağız. Yeni marka yapımız ile farklı ihtiyaçlara hizmet veren bir yapı oluşturarak portföyümüzü de şimdiden genişletmeye başladık," dedi.
 
Self-service hizmet alan birçok işletmenin yanı sıra büyük işletmelerin de kapılarını çaldığına değinen Adsby Kurucu Ortağı ve COO Ömer Ersin ise, "Bizlerden birebir hizmet isteyen büyük ölçekli şirketlere artık, Adsby altında TierOne olarak hizmet veriyoruz. Yenilenen marka kimliği ile TierOne’ın, birlikte çalıştığımız değerli markaların bizden beklediği üst düzey hizmet standardını daha iyi yansıttığını düşünüyorum. TierOne olarak, daha büyük ölçekteki markalara özelleştirilmiş ve büyüme odaklı performans pazarlaması hizmetlerini aynı kararlılık ve hızla sağlamaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
 
2022 yılında Türkiye’nin sermaye piyasaları alanında öncü kurumu Gedik Yatırım ve Inveo Yatırım Holding’in ortaklığında kurulan Inveo Ventures’ın Genel Müdürü Haluk Nişli, "Kendi iş yaşamlarında gördükleri problemleri ve fırsatları, sundukları hizmete yansıtabilen girişimcilere önem veriyoruz. Bu bağlamda Adsby kurucuları Berkay ve Ömer, tecrübelerini ürüne yansıtmış durumda ve aynı zamanda bu ürün, girişimcilik ekosisteminin diğer paydaşlarının da büyüme alanındaki sorunlarını çözmeye aday. Adsby’nin global pazarlarda başarılı bir oyuncu haline gelmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz," dedi.