MENU
 

Müzik Teknolojisi Girişimi Enote, 10 Milyon Euro Yatırım Aldı

Müzik Teknolojisi Girişimi Enote, 10 Milyon Euro Yatırım Aldı

Yapay zeka teknolojisini kullanarak notaları dijital hale getiren Enote, Seri A öncesi turda 10 milyon euro yatırım aldı.  Dieter von Holzbrink Ventures (DvH Ventures) tarafından yönetilen tura European Innovation Council (EIC Fund) ve Rudolf Fuchs Family Office katıldı.

2019 yılında Mannheim Filarmoni Orkestrası’nın baş şefi Boian Videnoff ve Evgeny Mitichkin tarafından kurulan girişim, bugüne kadar yazılmış tüm yazılı müziği güvenilir, esnek ve erişilebilir bir dijital formata dönüştürmek için yapay zekayı kullanıyor. Enote, teknoloji kullanarak müzisyenlerin yaşamını kolaylaştırmayı ve herkesin yüksek kaliteli notalara uygun fiyatlı erişimini de sağlıyor.

Enote tarafından yatırıma ilişkin yapılan açıklamada “Bu tutkunun anahtarının tutarlı bir dijital partisyon formatında yattığını hemen anladık, bu nedenle dünyanın müzik mirasını anlama ve yeniden yapılandırma yeteneğine sahip bir yapay zeka teknolojisi geliştirdik” ifadeleri yer aldı.

Enote’nin kurucu ortaklarından Boian Videnoff ise: “Yolculuğumuzun bir sonraki bölümüne yanımızda böylesine güçlü ortaklarla başlamaktan dolayı çok heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

18 aydır AppStore’da yer alan ve 70.000’den fazla müzisyenin kullandığı Enote yatırımı, girişimin etkileşimli, erişilebilir ve ucuz notalar standardı oluşturmaya devam etmek için kullanacak.