MENU
 

Karavan Kiralama Girişimi KolayKaravan, 2.5 Milyon Dolar Değerleme ile Tohum Yatırım Aldı

Karavan Kiralama Girişimi KolayKaravan, 2.5 Milyon Dolar Değerleme ile Tohum Yatırım Aldı

Karavan sahipleri ile karavan deneyimi yaşamak isteyenleri bir araya getirmek amacıyla kurulan KolayKaravan.com, 2.5 milyon dolar değerleme ile İTÜ ARI Teknokent’in de aralarında bulunduğu bir gruptan yatırım aldı.

2022 yılında kurulmuş olmasına rağmen hızlı bir büyüme gösteren KolayKaravan, şimdiden kullanıcılarına 6 bin gece karavanda konaklama deneyimi yaşatmış durumda. Kullanıcıların en kolay şekilde diledikleri karavana ulaşabildikleri bir pazar yeri hizmeti sunan girişim, geçtiğimiz yıl Aksigorta’dan da hibe desteği almıştı.

Pandemi sonrası artan karavan kullanımını fırsat olarak değerlendiren şirket, onaylı kullanıcı yorumları, güvenli ödeme sistemleri, 7/24 müşteri hizmetleri gibi birçok uygulama ile misafirlerinin en doğru kararı vermeleri için alt yapı sunuyor.

Aldıkları yatırım hakkında konuşan KolayKaravan Kurucu Ortağı Çağlar Bilici, "Bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 700’ü bulan büyümemiz ile yılı 40 bin gece konaklama hizmeti sunarak kapatmayı planlıyoruz. CamperAI ile akıllı fiyatlandırma, güzergâh önerisi geliştirme modülü de bulunan KolayKaravan’ın kendi teknolojisini misafirleri için daha da özelleştirip, bu alandaki en büyük ve en teknolojik platform sağlayıcı olmak yer almayı amaçlıyoruz" dedi.

Yeni yatırım ile tohum yatırım turunu kapattıklarını aktaran Çağlar Bilici, bundan sonraki aşamada mobil uygulama, deneyim çeşitlemesi ve yurt dışı pazarına açılmaya odaklanacaklarını belirtti.