MENU
 

Genç girişimci Can Dörtkardeşler hayatını kaybetti

Genç girişimci Can Dörtkardeşler hayatını kaybetti

Yerli yapay zeka girişimi Udentify’ın kurucu ortakları arasında yer alan genç girişimci Can Dörtkardeşler, bugün geçirdiği motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetti. 1993 doğumlu genç isim, bugüne kadar 3 girişimde rol almıştı.

Girişimcilik ekosisteminde herkes tarafından tanınan ve çok sevilen Can Dörtkardeşler, maalesef hayata gözlerini yumdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Dörtkardeşler, ülkemizin en önemli girişimlerinden biri olan Udentify’ın kurucuları arasında yer alıyordu.

Genç girişimcinin hayatını kaybetmesinin ardından, hem kurucusu olduğu Udentify’dan hem de girişimcilik dünyasının önemli kurumları ve isimleri başsağlığı mesajları yayınladılar.
1993 yılında doğan Can Dörtkardeşler, üniversitesinin ilk senesinde okulda öğrendiklerini pratiğe dökme amacıyla bir moda danışmanlığı şirketi kurmuştu. Pek başarılı olamayan bu girişimin ardından, bir buçuk senelik süreç sonrasında otizmli çocuklara eşit eğitim fırsatı sunan Otsimo isimli bir sosyal girişimin küçük ortağı olan Can Dörtkardeşler, son 4 yılı aşkın süredir Udentify'ın başında bulunuyordu.
Mağazalardaki kameralar sayesinde müşterilerin hareketlerini analiz ederek, elde ettiği verileri operasyonların geliştirilmesi ve satışların artmasına yönelik fikirlere döken Udentify, Slush, Swisscom StartUp Challenge, KMD Perakende Teknolojileri Ödülleri ve Rockstart'tan ödül almayı başarmıştı.