MENU
 

Eğitici Oyunlar Geliştiren Tunga Games, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Eğitici Oyunlar Geliştiren Tunga Games, 1 Milyon TL Yatırım Aldı

Tunga Games, ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitsel ve gelişimi destekleyici oyunlar geliştiriyor. 2019’da kurulan girişim, çocuklara geri dönüşüm ve doğal yaşamın korunması gibi konuları oyunlarla öğretiyor. Girişim oyunlarının içindeki mesajlar ve animasyonlar çocukların erken yaşta çevresel bilincinin oluşmasına yardımcı oluyor.

Eskişehir merkezli girişim aynı zamanda anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklara matematiği sevdirip matematiksel düşünme becerilerini geliştirmek için eğlenceli ve öğretici oyunlar da sunuyor. Girişimin oyunlarına Play Store ve App Store uygulama mağazaları üzerinden ulaşılabiliyor.

Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdürü Ali Şahin, Founder One olarak geleceğin mimarı olan çocukların bilişsel yeteneklerinin ve analitik becerilerinin gelişmesine destek olurken çevresel bilinçlerinin de oluşmasını sağlayan Tunga Games’e yatırım yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Ali Şahin, “Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi ortaklığıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tamamen etki yatırımları özelinde kurulan Founder One olarak, topluma değer katan, pozitif etki yaratan girişimleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.