MENU
 

Beko’dan kadın girişimcilere bayilik çağrısı

Beko’dan kadın girişimcilere bayilik çağrısı

Ülkemizin en büyük beyaz eşya markalarından Beko, kadın bayilerini arıyor. bayi ekosisteminde kadınların temsiliyetini artırmak için yeni bir proje başlatan Beko, bu yeni proje ile bayilik almak isteyen girişimci kadınlara başvuru aşamasından itibaren tüm aşamalarda destek veriyor.

Kadınların ekonomik ve toplumsal hayatta güçlenmesi yönünde pek çok çalışma yürüten Arçelik, Beko markası ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi girişimci ekosisteminde kadınların varlığını artırmak hedefiyle yeni bir proje başlattı. “Beko yeni 100 kadın bayisini arıyor” sloganıyla başlayan projede Beko, girişimci kadınları bayi olmaya teşvik edecek.

https://www.beko.com.tr/100kadinbayi adresinden yapılacak başvurulara ilişkin yapılan duyuruda, “Beko olarak kadın girişimcileri destekliyor, yeni açılacak 100 mağazımız ile kadın liderlerin aramıza katılmasını istiyoruz. Birikimini yatırıma dönüştürmek isteyen kadınları birlikte iş kurmaya davet ediyoruz” denildi.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Türkiye’de iş verenler arasında kadınların oranı yüzde 9 seviyesinde. Arçelik’te kadın çalışma arkadaşlarımız ve yöneticilerimiz arasında kadın oranı her geçen gün artsa da bayilerimizde durum farklı. Bayilerimizin yaklaşık yüzde 5’ini kadınlar oluşturuyor. Bu tabloyu değiştirmek elimizde. Kadın girişimcileri cesaretlendirmeliyiz. Beko markamızın bu projesiyle kadınları girişimci olmaya teşvik ederken, yatırım yapmayı düşünen kadınların da Beko bayisi olma seçeneğini değerlendirmesini istiyoruz” dedi.

Beko, bayi olmak isteyen girişimcilere mağaza seçiminden kira desteğine, yöneticilik eğitimlerinden mentorluğa kadar maddi ve manevi pek çok destek sağlıyor. Bu fırsatların bir bölümü şöyle:

•          Arçelik coğrafi konumlandırma ekibi tarafından mağaza lokasyonunun fırsat analizi yapılarak belirlenmesi, dekorasyon süreçlerinin yürütülmesi
•          Kontrat ve sözleşme sonrası açılış etkinlikleri ve reklam olanaklarının sağlanması
•          Kira desteği içeren teşvik paketleri
•          Mentor ağına katılım ve kadın bayiler için kadın mentor uygulaması
•          Mağazacılık ve ürün eğitimleri
•          Farklı bir iş kolunda mağazacılık yapan girişimciler için Beko bayisine dönüşüm kolaylıkları