MENU
 

Yerli sosyal medya uygulaması Charmy, 3.4 milyon tl değerleme ile yatırım aldı

Yerli sosyal medya uygulaması Charmy, 3.4 milyon tl değerleme ile yatırım aldı

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre onlara öneriler sunan yerli sosyal medya uygulaması Charmy, 3.4 Milyon TL değerleme üzerinden 1 Milyon 160 bin TL yatırım aldı.

Gelişen teknolojiyle artık çok daha farklı bir internet deneyimi yaşıyoruz. Artık istediğimiz filme ya da müziğe istediğimiz anda ve yerde ulaşabiliyoruz. Durum böyle olsa da kimi zaman ne dinleyeceğimize, ne izleyeceğimize karar veremiyoruz.

Film, müzik veya kitap önerileri yapan farklı farklı platformlar olsa da, tüm bu önerileri tek bir platform üzerinden yapan hem de yüksek tutarlılıkla yapan bir platform bulmak çok zor. Ancak yerli bir uygulama olan Charmy, bu konuda kullanıcıya yardımcı olmayı amaçlıyor.  Müzik, film, dizi, kitap kategorilerinde hizmet veren, kişilerin kendi entelektüel birikimlerini arşivlemesini sağlayan Charmy, bu arşivleri diğer kullanıcılara ulaştıran bir sosyal medya uygulaması olarak faaliyet gösteriyor.

Buğra Göçer, Şerafettin Aytekin ve Ahmet Hüsrev Kösebalaban tarafından 2019 Mart ayında kurulan Charmy, aldığı bu yatırımı pazarlama faaliyetleri için kullanmayı hedefliyor. Girişimin kurucu ortağı Ahmet Hüsrev Kösebalaban yatırımla ilgili olarak “Aldığımız yatırımın ardından kafamızdaki bir çok işi ve fikri hayata daha rahat geçirme şansı bulacağız fakat bizim için aldığımız yatırım kadar yatırımı kimden aldığımız da önem taşıyor. Erdem Abi’nin ve Kokteyl ekibinin Maçkolik, Masomo ve yatırımcıları olduğu diğer çok sayıda girişim ile bu ekosistem ile ilgili inanılmaz bir birikimleri var. 3 ortağımızda projeyi sahipleniyor ve hemen her gün diyalog halindeyiz. Bu birlikteliğin yıllarca süreceğini ve çok güzel sonuçlarının olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Lider yatırımcı Erdem Yurdanur ise “İlgi alanlarına özel bir sosyal ağ kurmak benim uzun zamandır aklımda olan ve yapmak istediğim bir projeydi. Charmy ekibi bana kişisel blogumda yazdığım bir yazıdan sonra ulaşıp projeleri hakkında danışmak istedi ancak ben projeyi gördüğümde düşündüğüm şeyi yapmışsınız diyerek ortaklık teklif ettim.” dedi.