MENU
 

Türkiye Bankalar Birliği’nden Girişimcilik Eğitim Programı

Türkiye Bankalar Birliği’nden Girişimcilik Eğitim Programı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), finansal okuryazarlık eğitimleri kapsamında üniversite öğrencileri için ücretsiz girişimcilik eğitim programına başlanacağını duyurdu. Girişimcilik kavramı, girişimcilik ekosistemi ve unsurları hakkında bilgileri içeren eğitim videoları ile kaynak rehberlere foy.tbb.org.tr adresinden ücretsiz ulaşılabilecek.

Üniversite öğrencilerine finansal okuryazarlık eğitimleri veren Türkiye Bankalar Birliği, ekonomik gelişmenin temelleri arasında yer alan, ayrıca stratejik açıdan da önemli olan girişimcilik konusuyla ilgili de kapsamlı bir eğitim programı oluşturuyor.

Program kapsamında, bir iş fikrini girişime dönüştürme aşamasından başlayarak iş planı hazırlama ve iş modeli belirleme, devlet kurumları ve bankalar tarafından sağlanan alternatif finansman kaynakları ve Türkiye'de girişimcilere sunulan teşvik ve destek programları gibi birçok başlık altında bilgiler yer alıyor.

Yenilikçi fikirlere sahip kendi işini kurmak isteyen başta üniversite öğrencileri ve bu alanda ilgisi olan herkese yol göstermek amacıyla hazırlanan girişimcilik eğitim videoları ile kaynak rehberlere "foy.tbb.org.tr" adresli Türkiye Bankalar Birliği Finansal Okuryazarlık Portalı'ndan ücretsiz ulaşılabiliyor.