MENU
 

Türk Telekom Ventures PİLOT Programı 12. Dönem Girişimlerini Duyurdu: 10 Yeni Girişime Büyük Destek

Türk Telekom Ventures PİLOT Programı 12. Dönem Girişimlerini Duyurdu: 10 Yeni Girişime Büyük Destek

Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 12. dönemine seçilen 10 yeni girişim belirlendi.

Bu programa seçilen girişimler, Türk Telekom Ventures'tan 30 bin dolar yatırım ve 150 bin lira nakit desteği alma fırsatını elde edecekler. PİLOT programı, girişimlerin Türk Telekom’un iş birlikleri, teknoloji birikimi ve altyapısından faydalanarak uluslararası alanda büyümelerini desteklemeyi amaçlıyor.

Ayrıca, program sonunda Stanford Üniversitesi ile iş birliği yapılarak ABD’de özel olarak tasarlanmış bir girişimcilik programına katılma şansı sunulacak. Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olma hedefine katkıda bulunarak girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Türk Telekom Ventures PİLOT’un 12. dönemine seçilen 10 girişim

  1. Archi's Academy: Teknoloji alanında kariyer yapmak isteyenlere proje tabanlı, kişiselleştirilmiş çevrimiçi eğitimler sunan bu platform, esnek ve taahhütsüz aylık aboneliklerle eğitmen liderliğinde eğitimler ve birebir mentorluk imkanı sağlıyor.

  2. Finsmart AI: Hızla büyüyen şirketler için otomatik finansal raporlama ve yapay zeka destekli CFO hizmetleri sunarak, şirketlerin sürdürülebilirliklerini ve karlılıklarını artırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, yatırımcıların portföy şirketlerinin performansını kolaylıkla takip etmelerini sağlıyor.

  3. From Your Eyes: Yapay görme çözümleri sunan bu girişim, video görüntü işleme ve anlık görüntü işlemede kişiselleştirilmiş çözümler üretiyor. Edge computing ile çalışan ve biyolojik görmeye en yakın yapay görme sistemlerini geliştiriyor.

  4. Hardal: Web sitesi veya mobil uygulamalarda sunucu taraflı pazarlama ölçümlemesi ve analitiği hizmeti sunarak, şirketlerin veri analitiği ve pazarlama kampanyalarını optimize etmelerine yardımcı oluyor. Çerezsiz reklam kampanya optimizasyonu da sağlıyor.

  5. Mistikist: Stres ve anksiyeteyi azaltan, odaklanma ve iş performansını artıran yapay zeka destekli bir nörobilim uygulaması. Beyin dalgalarını regüle ederek zihinsel esenliğe ulaşmayı hedefliyor.

  6. QDelivery: Teslimat ve saha operasyonlarını dijitalleştirerek optimize eden SaaS platformu. Firmaların operasyonel maliyetlerini düşürürken müşteri memnuniyetini artırmalarını sağlıyor.

  7. Sensed AI: Kentsel ve tarımsal izleme konularında uzmanlaşmış yenilikçi bir girişim. Sentetik açıklıklı radar (SAR) verileri ve yapay zeka algoritmaları kullanarak, yapıların ve kritik altyapıların fiziksel bütünlüğünü izliyor.

  8. Some Carbon: Fabrikaların karbondioksit emisyonlarını metanol gibi katma değerli ürünlere dönüştüren bu girişim, karbon yönetimini gerçekleştirerek endüstrilerin emisyon azaltım risk ve fırsatlarını değerlendirmelerine yardımcı oluyor.

  9. T4 People Analytics: Çalışan verilerini bir araya getirerek veriye dayalı aksiyonlar almayı sağlayan yapay zeka çözümleri sunuyor. İK veri ambarı, yapay zeka tabanlı işten ayrılma tahminleme ve aday skorlama gibi çözümler içeriyor.

  10. VenueX: Markaların mağaza verilerini global platformlarla entegre ederek, müşteri trafiğini ve satışlarını artıracak dijital reklamlar oluşturup yayınlamalarını sağlıyor. Reklam harcamalarının mağaza ziyaretlerine ve satışlara dönüşümünü ölçerek reklam performansını maksimize ediyor.

Bu program sayesinde girişimler, Türk Telekom'un geniş imkanlarından faydalanarak büyüme fırsatı bulacaklar.