MENU
 

Red Bull Basement son başvuru tarihi 25 Ekim!

Red Bull Basement son başvuru tarihi 25 Ekim!

Teknolojiyle ilgilenen girişimcileri destekleyerek projelerini geliştirmek için fırsat tanıyan Red Bull Basement için son başvuru tarihi 25 Ekim! Öğrenciler fikirlerini anlattıkları 60 saniyelik bir videoyla başvurularını yapacaklar.
Üniversite öğrencilerinin fikirlerini tüm dünya ile paylaşabileceği bir platform olan Red Bull Basement, dünyayı değiştirmeyi hayal eden öğrencilerin fikirlerinin bir etki yaratmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Başvuruların öncesinde öğrencilerin fikirlerine yön vermek için uzmanların yer aldığı çevrimiçi etkinlik ise 18 Ekim’de redbull.com/basement adresinde gerçekleşecek.
1 kişi veya 2 kişilik takım olarak başvuru yapılabilen programın başvuru sürecinin ardından oylama ve seçim süreci başlıyor. Yarışmanın dışındaki öğrenciler, başvuru sürecinde çekilen videoları değerlendirecek ve seçimlerini yapacak. Ardından yerel jüri ülkelerini temsil edecek olan en iyi fikri seçecek. Seçim kıstasları ise fizibilite, etki alanı ve yaratıcılık olacak.
Daha sonraki geliştirme sürecinde ise her katılımcı ülkeden birer finalist ekip, bir çalışma alanına, uluslararası mentorlarla birebir oturumlara ve küresel bir inovasyon ağına erişim elde edecek. Sonrasında ise global atölye çalışmaları ile mentorluk oturumları gerçekleşecek.
Red Bull Basement her ekibin global jüriye son sunumlarını yapacakları ve içlerinden birinin “2020’nin En İyi Fikri” seçileceği son gün süreci ile tamamlanıyor. Programa başvuru yapılabilecek konu başlıkları ise Ulaşılabilirlik, Beden & Zihin, Kariyer, Temiz Su, İklim Eylemi, Eğitim, Güçlendirme, Enerji ve Akıllı Şehirler.