MENU
 

Natcap, Sürdürülebilirlik Hedeflerine Ulaşmak İçin 9.2 Milyon Euro Yatırım Aldı

Natcap, Sürdürülebilirlik Hedeflerine Ulaşmak İçin 9.2 Milyon Euro Yatırım Aldı

Şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan Natcap, Norinchukin Capital, Yeo Ventures, Pelican Ag, Oxford Science Enterprises ve MW&L Capital Partners'ın katıldığı yatırım turunda 9.2 milyon euro yatırım aldı.

2018 yılında Katherine Willis ve Dieter Helm tarafından kurulan Londra merkezli Natcap, doğa ve biyoçeşitlilik teknolojileri geliştirerek doğal sermayeyi ölçmeyi, raporlamayı ve bu sermayeden faydalanmayı amaçlıyor. Şirketlerin doğa üzerindeki etkilerini ve bağlılıklarını anlamalarına yardımcı olarak sürdürülebilir kararlar almalarını sağlıyor.

Natcap, yapay zeka ve uzaktan algılama sistemlerini kullanarak, doğa ile ilgili risk değerlendirmesi konusunda danışmanlık hizmetleri sunuyor. 2024 yılında Tech Nation'ın İklim Programı'na seçilen girişim, ölçeklendirme ve daha fazla müşteriye ulaşma hedefleri için hibe desteği aldı.

Ayrıca, Japon hükümetinden büyüme desteği almak üzere seçilen dört İngiliz teknoloji şirketinden biri olan Natcap, Tesco ile işbirliği yaparak tedarik zincirindeki doğaya ilişkin etkileri ve baskıları anlamak için kapsamlı metrikler sağladı.

Natcap, aldığı yatırımı kullanarak operasyonlarını ölçeklendirmeyi ve daha fazla şirketin iş kararlarında doğanın risklerini ve fırsatlarını anlamalarını sağlamayı hedefliyor. Bu yatırım, şirketin doğa pozitif dönüşümler sağlama misyonunu destekliyor.