MENU
 

Forestay, Erken Aşama Teknoloji Girişimleri İçin 220 Milyon Dolarlık İkinci Fonunu Oluşturdu

Forestay, Erken Aşama Teknoloji Girişimleri İçin 220 Milyon Dolarlık İkinci Fonunu Oluşturdu

İsviçreli milyarder iş insanı Ernesto Bertarelli tarafından kurulan Waypoint Capital’in bir parçası olan Forestay, büyüme potansiyeli taşıyan erken aşama teknoloji girişimleri için 220 milyon dolarlık ikinci fonunu duyurdu. 2017 yılında operasyonlarına başlayan Forestay, B2B yapay zeka ve SaaS sektöründe devrim yaratma potansiyeli taşıyan girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Forestay, Avrupa, İsrail ve ABD pazarına odaklanarak genellikle Seri A'dan Seri C turuna kadar uzanan girişimleri portföyüne dahil ediyor. Yatırım stratejisi kapsamında, kanıtlanmış ve tescilli teknolojilere sahip, ölçeklenebilir iş modelleri ve yapay zeka ile veri gücünden yararlanan şirketlere odaklanıyor. Yatırım temaları arasında yapay zeka/makine öğrenimi altyapısı, veri altyapısı, siber güvenlik ve üretkenlik ile otomasyon bulunuyor.

Şirket, yatırım kriterlerini karşılayan girişimlerin yatırım turlarının liderliğini üstleniyor ve kuruluşundan bu yana 13 girişime yatırım yaptı. Forestay Capital II ILP adını verdiği ikinci fonu ile girişimlere 10 milyon dolar ile 15 milyon dolar arasında yatırım yapmayı planlıyor.

Forestay Capital'in Kurucusu Fred Wohlwend, "Forestay II'nin kapanışı, yüksek inançlı yatırımlar yapma taahhüdümüzdeki uygulamalı yaklaşımımızın başarısını kanıtlıyor. Stratejimiz, yapay zeka ve SaaS alanında geleceğin sektör liderlerinden oluşan yoğun bir portföy oluşturmamızı sağladı ve Forestay II ile sektörde inovasyonu ve ölçeği sürdürmeye devam etmek için iyi bir konumdayız" dedi