MENU
 

Bilkent Cyberpark’ta kurulan App Samurai girişimi 1 milyon dolar yatırım aldı

Bilkent Cyberpark’ta kurulan App Samurai girişimi 1 milyon dolar yatırım aldı

Self-servis reklam platformu olarak hizmet veren App Samurai’nin potansiyel gelişimini öngören yatırımcılar cirosunu 7 ayda yüzde 700 arttıran girişime yatırım yapmaktan kaçınmadı. Mobil kullanım oranının artması ve bu alandaki çalışmaların hızlandırılması üzerine harekete geçen yenilikçi teknoloji yatırımcıları App Samurai’ye 1 milyon dolara yakın yatırımda bulundu. ACR Venture Partners ve 500 İstanbul’un yanı sıra Tarkan Onar ile Erdem Yurdanur gibi melek yatırımcıların da atlamadığı Bilkent girişimi gelirinin büyük bir bölümünü yurt dışından sağlıyor.

Kullanıcı sayısı 1.2 milyara ulaştı

Genç bir girişim olmasına rağmen 7 aylık süreç içerisinde 50 bini aşkın yayıncı ile işbirliği yapan App Samurai’nin kullanıcı sayısının 1.2 milyara ulaştığı öğrenildi. 5 kişilik bir ekip tarafından kurulan girişim cironun ve kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte çalışan sayısını da 25’e yükseltti. Dijital pazarlamayı hem kullanıcı hem de yayıncı açısından kaliteli bir hale getirmeyi planlayan App Samurai, bu alanda var olan sahtekarlıkla ilgili endişeleri ortadan kaldırmayı planlıyor. Sahip olduğu yapay zeka ile en doğru reklamı sunmayı amaçlayan girişimin şu an için 50’den fazla ülkede yayında olduğu öğrenildi.

Ankara, İstanbul ve San Francisco’da ofisleri bulunan App Samurai’ni aldığı yeni yatırımla birlikte Berlin’de de bir ofis açarak Avrupa’da büyümesini hızlandırmayı amaçladığı ifade edildi. Şirket gelirlerinin yüzde 75’inin yurt dışından gelmesi nedeniyle genç girişimin Avrupa’ya açılma durumunun yılın son çeyreğinde hız kazanması bekleniyor. Mobil uygulamanın daha geniş kitlelere ulaşması ve daha fazla kullanıcıya ulaşması için hizmet vermeye devam eden App Samurai’nin Avrupa’daki büyüme için ofis dışında atacağı diğer adımlarsa önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.