MENU
 

Bilge Adam yazılım sektörünün yıldızlarını yetiştiriyor

Bilge Adam yazılım sektörünün yıldızlarını yetiştiriyor

Bilişim alanındaki eğitim kurumları arasında ülkemizde ilk akla gelen isim olan Bilge Adam, yeni oluşturduğu programla yazılım sektörünün yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlıyor. Kurulduğu 1997 yılından beri Microsoft tarafından 10 kez “Yılın Eğitim Çözümleri İş Ortağı” seçilen Bilge Adam’ın bu yeni programıyla öğrenciler işe girene kadar herhangi bir ücret de ödemeyecekler.
Günümüz dünyasının en kıymetli mesleklerinin başında şüphesiz bilişim teknolojileri geliyor. Dünya üzerindeki her şeyin dijitalleştiği, teknolojinin giydiğimiz kıyafetlere kadar tesir ettiği bu zamanda iyi bir yazılımcı olmak son derece kıymetli bir meziyet. 22 yıldır sektörün en iyi bilişim personellerini yetiştiren eğitim kurumu Bilge Adam, Boost programıyla Türkiye’nin en yenilikçi yazılımcı yetiştirme programını başlatıyor.
Odağında; insan, bilgi, yetkinlik ve kalite olan BilgeAdam Boost, iş dünyasının güncel ihtiyaçlarına uygun bilgi ve yetkinlik seviyesine sahip, en iyi yazılım uzmanlarını yetiştirmek için tasarlanmış. Son teknolojiyle entegre edilmiş eğitim içeriği ve deneyimli eğitmen kadrosuyla katılımcıları, gerçek dünya uygulamaları ve simülasyonlarıyla bir araya getirerek, mezunlarını sektörün yıldızları haline getirmeyi hedefleyen Boost 6 ay süren eğitimin ardından 2 aylık bir staj programını kapsıyor.
6 ay boyunca uygulama temelli eğitim sağlayan BilgeAdam ayrıca gerçek proje deneyimi, mentorluk, kariyer ve startup koçluğunun yanı sıra mezunlarını işe de yerleştiriyor. Eğer eğitiminiz başladıktan sonraki 18 ay içerisinde işe giremezseniz, 30.000 TL’lik eğitim bedeli ve eğitim kredisi faizinden eğitiminizin bedelini BilgeAdam karşılıyor.
İstanbul’da 90, Ankara’da ise 30 kişilik kontenjanın bulunduğu BilgeAdam Boost’a başvurabilmek için bilgisayar, bilişim veya mühendislik bölümlerinden mezun olma veya 35 yaşını aşmamış olma gibi kriterleri sağlamanız gerekiyor. Daha detaylı bilgi ve başvuru için ise http://www.bilgeadamboost.com/ internet adresini ziyaret edebilirsiniz.