MENU
 

BİP uygulaması son 24 saatte 1 milyondan fazla indirildi

BİP uygulaması son 24 saatte 1 milyondan fazla indirildi

Tüm dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın, yenilediği kullanıcı sözleşmesine tepkiler büyüyor. Gösterilen bu tepkinin ardından alternatif olarak kullanılabilecek yerli uygulama BİP son 24 saatte 1 Milyon 124 Bin kez indirildi.
2009 yılında hayatımıza giren Whatsapp uygulaması, sağladığı kullanım kolaylığı ve ücretsiz olmasıyla uzun yıllardır alanında lider konumunda. Hemen herkesin kullandığı bu uygulama, kullanıcı sözleşmesinde yapmış olduğu güncelleme sonrası tepki topladı. Kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşılacağının diretildiği sözleşme sonrası tüm kullanıcıların endişeleri, alternatif uygulamalara yönelmesine sebep oldu.
Bu alternatifler içerisinde en büyük ilgiyi gören uygulama ise, GSM şirketi Turkcell’in  mühendisleri tarafından geliştirilen BİP uygulaması oldu. Tüm operatör kullanıcılarına açık Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’in kullanıcı sayısı son 24 saat içerisinde 1 milyon 124 bin kişi daha arttı. Sorunsuz mesajlaşma, HD sesli ve görüntülü arama özellikleriyle BiP dünyanın 192 ülkesinde tercih edilmeye devam ediyor.
Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra BiP uygulamasının Acil Durum özelliği ile kullanıcılarının acil durumlarda sonra durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarını sağlıyor.
BiP ayrıca, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı. Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden koronavirüs testi yapabiliyor ve gerekli durumlarda ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’na ücretsiz ulaşabiliyor.