MENU
 

İTÜ Çekirdek girişimi Akıllıfon ilk yatırımını aldı

İTÜ Çekirdek girişimi Akıllıfon ilk yatırımını aldı

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in girişimi Akıllıfon Lima Ventures’dan 600 bin TL değerindeki ilk yatırımını aldı.

Akıllıfon finansal kurumlara algoritmalara dayalı fon, fon sepeti oluşturma ve yönetme hizmeti veren bir girişim. Yüksek gelir varlık grubundaki yatırımcıların yararlanabildiği profesyonel yatırım danışmanlığını tüm yatırımcıların ulaşabileceği bir hizmet haline getirmesiyle öne çıkan Akıllıfon, kullanıcılarına farklı paket seçimleri sunuyor.

Prof. Mehmet Caner, Prof. Özlem Önder, Dr. Esra Ulaşan ve Ercan Gümüş’ün kurucu ortaklığında yönetilen girişim, yazılım ekibiyle birlikte toplamda sekiz kişilik bir takımdan oluşuyor. İTÜ Çekirdek’in InsurTech Programı başta olmak üzere Ege Teknopark, Lonca, YFYİ, KoçSistem ve Insurtech HUB tarafından da destekleniyor. 

Akıllıfon Kurucu Ortaklarından Dr. Esra Ulaşan, aldıkları yatırımla ilgili olarak, Lima Ventures’ın finans alanındaki tecrübesinin Akıllıfon’a katılmasıyla birlikte global bir girişim olma yolunda daha da hızlanacaklarına inandığını belirtti. Lima Ventures Başkanı Ahmet Argun ise, pandemi ile birlikte bireysel yatırımcıların sayısının neredeyse ikiye katlandığı ülkemizde, önemli bilim insanları tarafından en gelişmiş teknolojiler kullanılarak geliştirilen Akıllıfon’un gerek aracı kurumlar, gerekse yatırımcılar için önemli bir fark yaratacağına inandığını söyledi. Girişim, aldığı yatırımla ürün gamını geliştirmeyi planlıyor.