MENU
 

İstanbul Havalimanı 'Dijital Dönüşümde Avrupa'nın En İyisi' ödülünü aldı

İstanbul Havalimanı 'Dijital Dönüşümde Avrupa'nın En İyisi' ödülünü aldı

Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı; açıldığı süreden itibaren aldığı uluslararası ödüllere bir yenisini ekleyerek prestijini arttırmaya devam ediyor.
İstanbul Havalimanı; Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından "16th ACI Europe Awards" kapsamında 'Dijital Dönüşümde Avrupa'nın En İyi Havalimanı"  (Best European Airport Award – for digital transformation)  ödülünün sahibi oldu.
Belçika’nın başkenti Brüksel’de online olarak gerçekleştirilen tören ile İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu'ya takdim edildiği kaydedildi.
Türkiye’nin en akıllı havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı, yolcularına sunmuş olduğu standart havalimanı imkanlarının yanı sıra yenilikçi teknolojik hizmetleri ile farklılaştığı, halen yolculara sağlanan e-pasaport, akıllı çeviri hizmeti, mobil uygulama, akıllı otopark, 5G, akıllı güvenlik, akıllı robot gibi yolcularına önemli hizmetler sunarak Türkiye adına  'teknolojik değer' üretildiği vurgulandı.
 İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu kazanılan ödülün ardından açıklamalarda bulundu.
“Öncelikle şunun altını çizmek isterim ki; yolcularımızın bizden en önemli talebi, dijital seyahat deneyimini yaşamak… Biz de bu talebi dikkate alarak, ilk günden bu yana dijitalleşme ve teknolojiyi İstanbul Havalimanı’nın tam kalbine yerleştirdik. Bu doğrultuda, SESAR (Single European Sky ATM Research) vizyonuyla eşleşen ve teknolojinin geniş imkanlarından yararlanarak sunduğumuz akıllı çözümler sayesinde İstanbul Havalimanı’nda yolcularımıza benzersiz bir dijital seyahat deneyimi yaşatabiliyoruz”  değerlendirmelerinde bulundu.