MENU
 

Yerli restoran girişimi FineDine, 600 bin dolar yatırım aldı

Yerli restoran girişimi FineDine, 600 bin dolar yatırım aldı

2015 yılında Duygu Kutluoğlu Kılıç ve Adil Burak Kılıç tarafından kurulan, restoranların menü ve siparişlerini yönetmeleri için dijital bir platform geliştiren FineDine, 600 bin dolar yatırım aldı.

Yapay Zeka odaklı tablet üzerinde çalışan interaktif dijital menülerde kendi kendine sıralama ve kendi kendine ödeme olanağı sağlayarak restoranların satışlarını ve müşteriyi elde tutmalarını artırmaya yardımcı olmayı amaçlayan FineDine, ayrıca restoran yöneticilerine yapay zeka destekli analizler ve tahminler sunarak karar vericilere yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz dönemlerde bir yatırım turuna çıkan girişim, turu noktaladığını ve 500 Istanbul, TechOne VC, twozero VC, Savour VC ve melek yatırımcılar Hande Enes, Cenk Serdar ile Lovrenc Kessler'in katıldığı turda 600 bin dolar yatırım aldı. FineDine, şu anda 64 farklı ülkede 1200'den fazla müşteriye hizmet veriyor ve dünyaca ünlü Türk restoran zinciri Nusr-et, Shangri-La, Hilton, Sofitel ve GCC, Güney Doğu Asya ve ABD’deki Raffles Hotels, girişimin müşterilerinde yalnızca birkaçı.

FineDine kurucu ortağı ve CEO’su Duygu Kutluoğlu Kılıç, bu yeni yatırımı duyurmaktan heyecan duyduğunu dile getirdi ve “COVID-19 salgını birçok işletmeyi etkiledi. Restoran endüstrisi en önemli etkilenen sektör oldu. Mevzuat değişikliği ve tüketici talebi, restoranları faaliyetlerini hızlı bir şekilde dijitalleştirmeye zorluyor ve FineDine ürünleri restoranların yeni gereksinimlerine mükemmel şekilde uyum sağlıyoruz. Bu yatırım turu bizi çok fazla heyecanlandırdı. Bu yatırımı, Yapay zeka modülümüzün geliştirilmesine katkı sağlamak ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde daha hızlı büyümek için kullanacağız.” dedi.