MENU
 

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Alex Froment-Curtil oldu!

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Alex Froment-Curtil oldu!

1991 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan ve kısa sürede dünyanın önde gelen GSM Operatörlerinden biri olmayı başaran Vodafone’un Türkiye ayağının zirvesinde değişim gündemde. Paylaşılan bilgilere göre Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Alex Froment-Curtil oluyor.
2018 yılından bu yana Vodafone Mısır CEO’su olarak görev yapmakta olan Alex Froment-Curtil, Vodafone Türkiye Ceo’luk görevini 1 Kasım 2020 itibariyle Colman Deegan’dan devralacak. 2016 yılından beri görevini başarıyla sürdüren Colman Deegan, bundan sonraki kariyerine ise Vodafone İspanya Ceo’su olarak devam edecek.
2003 yılından bu yana Vodafone Grubu, Vodafone Malta ve Vodafone Macaristan’da üst düzey rollerde yer alan Froment-Curtil, 2016-2018 yılları arasında Vodafone Macaristan CEO’luğu görevini yürüttü. Alex Froment-Curtil, 2018’den bu yana Vodafone Mısır’ın CEO’su olarak görev yapıyordu.
Görev yaptığı dönemde Vodafone Mısır’ın “En İyi İş Veren” ödülüne layık görülmesini sağlayan Curtil, ayrıca tüm operasyonların dijitalleşmesi sürecine de liderlik eden isim olmuştu. Yeni göreviyle ilgili duyduğu heyecanı dile getiren deneyimli isim ayrıca ““Türkiye’deki yatırımlarının 15. yılını kutlayacak Vodafone Türkiye’ye katılmaktan ötürü çok mutluyum. Vodafone Türkiye, yıllar boyunca imza attığı büyük başarılar ve son dönemde teknoloji iletişim şirketi olma yolunda gerçekleştirdiği önemli dönüşüm ile beraber, topluma sunduğu kritik dijital hizmetlerle herkes için kesintisiz iletişim sağlamada merkezi bir role sahip bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.