MENU
 

İTÜ Çekirdek Big Bang için geri sayım başladı

İTÜ Çekirdek Big Bang için geri sayım başladı

 
Üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5 Teknokent arasında yer alan Teknokentlerinden İTÜ ARI Teknokent’in kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen ve her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı.
Bu yıl online olarak gerçekleşecek olan etkinlikte olarak katılımcılarını ağırlayacak olan etkinlikte 80 girişim standı yer alacak ve ziyaret edilebilecek. Etkinlikte ayrıca sürpriz gösterilerin ve konukların da olacağı belirtiliyor.
Bu yıl ‘Rise Together’ temasıyla organize edilen etkinlik 3 Aralık tarihinde gerçekleşecek ve Türkiye’nin ve dünyanın yükselen girişimlerini ağırlayacak. Girişimcilik, teknoloji ve inovasyon odaklı yaklaşık 100 bin kişinin takip edeceği Big Bang Challenge’da en iyi 20 girişim için ayrıca özel bir sahne sunumu gerçekleşecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlikte girişimcilere milyonlarca liralık ödül ve yatırım ulaştırılması hedefleniyor.
Big Bang’e 81 ilden yapılan başvuruların yanı sıra bu yıl Arnavutluk, Azerbaycan, Hindistan, Tunus, İran gibi birçok farklı ülkeden de başvurular yapılıyor. Ayrıca Big Bang’in 40’ı aşkın destekçisinin içerisinde de çok değerli kurumlar yer alıyor. İstanbul Sanayi Odası, Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği, Petrol Ofisi, Aksigorta, Allianz, Anadolu Efes, AvivaSA bunlardan yalnızca birkaçı.
Etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için bigbang.itucekirdek.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.